Dnes popoludní zvolal premiér Igor Matovič spolu s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím tlačovú konferenciu, na ktorej oznámil predbežné výsledky testovania. „Od pondelka 18. januára do 25. januára zdravotníci vykonali 2 588 578 testov, pozitívnych bolo 30 556 ľudí, čo predstavuje pozitivitu 1,18 percenta,“ informuje premiér Igor Matovič na brífingu.

Slovensko podľa plánov na základe výsledkov rozdelili na lepšie a horšie okresy. Najlepší okres je Veľký Krtíš v závese s Tvrdošínom a Svidníkom. Naopak ako najhorší okres sú vyznačené Topoľčany a Levice.

Premiér okrem informovania o údajoch z testovania kritizuje analytikov z Dáta bez pátosu, ktorí odhadli ohniská od stola v Bratislave a očierňovali Matovičov celoplošný skríning. Premiér ich zverejnené dáta určil za nepresné a analytikov z prostredia SaS spochybnil za ich chybné odhady.

K výsledkom sa vyjadril aj Marek Krajčí, ktorý v ňom vidí nádej pre lepšie časy. Testovať len jednotlivé okresy asi nemá zmysel. Verím, že sme vychytali obrovské množstvo vysoko infekčných ľudí, povedal minister zdravotníctva.

Zdroj/Video: YouTube/ HN televízia