Reštaurácie a fitness centrá ohlasujú, že niektoré prevádzky otvoria aj napriek zákazu. Je pravda, že momentálne pandemické opatrenia do nedovoľujú, avšak nikto ich nemôže prinútiť, aby mali stále zatvorené. Čo na to všetko hovorí premiér? 

Aktuálna situácia v gastro “priemysle” je skutočne na zaplakanie, hotely, reštaurácie, bary a kaviarne sú naďalej zatvorené, v momentálnom mrazivom počasí im veľmi nepomôžu ani otvorené terasy.

„Chceme aj my fungovať v normálnom režime, v takom istom ako fungujú veľkoobchody, obchody, supermarkety. Chceme byť otvorení v rovnakom móde ako sú otvorené kiná, divadlá alebo kostoly,” povedal pre portál tvnoviny šéf iniciatívy Miroslav Heredoš. Pridá sa k nim aj množstvo fitness centier. „Pripájame sa k iniciatíve,” uviedol šéf Únie Pavel Kiseľ. Tvrdí, že sa do protestného otvárania zapoja stovky centier.

K celej situácii sa vyjadril aj samotný predseda vlády. „Ja sa určite nebudem z tohto miesta nikomu vyhrážať. Vyzývam každého zodpovedného človeka k zodpovednosti. Sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii,” povedal premiér po rokovaní vlády.

Video: YouTube/ HN televízia | Zdroj: tvnoviny.sk, TK