V prvej vlne koronakrízy stáli jeden pri druhom a na všetkých tlačových konferenciách oznamovali ľuďom tie najnepríjemnejšie opatrenia. Je pravda, že Igor Matovič sa v posledných mesiacoch stiahol do úzadia, ale ak sa raz za čas ozve, tak to stojí za to. 

Najnovšie sa pustil do Úradu verejného zdravotníctva, nahnevala ho posledná štatistika zaočkovanosti, ktorá má byť podľa ministra financií nepresná. ,,Z hĺbky duše nemám rád tupú propagandu, ktorá svoj úspech stavia na predpoklade, že publikum je hlúpe. Bohužiaľ, takúto propagandu teraz vygeneroval Mikasov Úrad verejného zdravotníctva. Podsúvať ľuďom úmyselne takéto skreslené štatistiky, kedy veľmi dobre vedia, že v januári či februári bolo gro z hospitalizácií a minimum zaočkovanosti, čo drasticky vplýva na výsledok – je hlúpe a neúctivé k ľuďom a pravde. Ak by nechcel Mikas ľudí klamať, tak by efektivitu očkovania počítal tak, že by efekt očkovania tzv. “vážil”, t.j. pri hospitalizáciách by zároveň bral do úvahy podiel zaočkovaných v čase nakazenia pacienta,“ píše bývalý premiér Slovenskej republiky.

,,Áno očkovanie výrazne pomáha a výrazne znižuje šancu ťažko ochorieť a zomrieť na Covid. Zároveň je pravdou, že očkovanie zďaleka nechráni o 96,9% ako to podsúva ÚVZ. A najmä platí, že ak chceme pre očkovanie presvedčiť doteraz nezaočkovaných, nemôžeme si o nich myslieť, že žerú seno,“ kritizuje Matovič.

Na záver dodáva, že uvedená štatistika by mala výpovednú hodnotu len za predpokladu, že počas celej doby by bola rovnaká zaočkovanosť + by mieru zaočkovanosti zverejnili. Reálnu efektivitu očkovania vie ÚVZ v pohode vypočítať, tak verme, že sa dožijeme aj fér dát.

Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič