Nedávno bol Igor Matovič po prijatí pozvania od francúzskeho premiéra Emmanuela Macrona na návšteve v ich krajine. Ako sme zvyknutí u nášho premiéra, dal sa očakávať kadejaký trapas, ktorý samozrejme nastal v súvislosti s popleteným menom či novým účesom. Dnes poslanec zo strany Progresívne Slovensko, Michal Šimečka upozornil na článok v prestížnom francúzskom denníku Le Monde, ktorému Igor Matovič poskytol rozhovor, ktorý ho šokoval.

„Doma sme si už zvykli, že premiér útočí na vlastných ministrov a zbavuje sa zodpovednosti za všetky zlyhania. Úplne iné však je, keď osobné konflikty a spory prenáša na medzinárodnú scénu. Vysiela to zlý signál a poškodzuje slovenské záujmy. Prestížny francúzsky denník Le Monde zverejnil rozhovor s Igorom Matovičom. Predstavujú ho ako “antisystémového lídra”, ktorý vedie tvrdý boj proti korupcii, ale ktorého “nedostatok skúseností a často mätúce slová vyvolávajú pochybnosti o jeho schopnosti viesť štát,“ napísal Šimečka na svojej sociálnej sieti.

Redaktora zaujímalo celoplošné testovanie u nás a jeho výsledky, načo premiér okamžite útočil na ministra hospodárstva Richarda Sulíka, ktorého obvinil za 4-tisíc úmrtí. „Krízový štáb chcel organizovať ešte druhé masívne testovanie, ale minister hospodárstva, ktorý bol zodpovedný za nákup testov, to nespravil. Kvôli tomu druhá vlna testovania neprebehla včas a čísla nakazených tým logicky vybuchli,“ obhajoval sa v rozhovore Matovič.

„Je najvyšší čas, aby si Igor Matovič uvedomil, že v zahraničí reprezentuje celú krajinu, nie hnutie OĽaNO, ani svoje malicherné osobné vojny. Bez ohľadu na to, či má pravdu, je to nevkusné a neprofesionálne. A najmä: vyslovene tým škodí záujmom vlastnej krajiny. Zahraniční politici a diplomati to totiž čítajú takto: Premiér Matovič je slabý, pretože nedokáže vyhodiť zlého ministra, a minister Sulík je neschopný, takže s ním nemá zmysel o čomkoľvek rokovať,” dodal Šimečka na záver.

Zdroj/Foto: Facebook/miso.simecka, igor.matovic.7