Zdá sa, že koronavírus prestáva byť u Igora Matoviča témou číslo 1, na rad prichádzajú aj ďalšie problémy. Tie chce pán premiér riešiť spolu so Slovákmi, resp. žiada ich o návrhy, ako danú vec vyriešiť.

“Nasledujúce dni Vám tu položím pár otázok … a poprosím Vás o úprimné odpovede, komentár, prípadne návrh, ako by ste problém riešili,” uverejnil na svojej sociálnej sieti Matovič.

Ako prvé prišli rad na matky. “Všetci, čo nie sme úmyseľne slepí, vieme, že ženy matky nemajú len jednu prácu, ale v podstate zo zamestnania plynulo prechádzajú do práce druhej – rodinnej. Kým za prvú prácu sú ocenené mzdou, druhú robia z čistej lásky a paradoxne – sú za ňu celoživotne potrestané nižšími mzdami (-20%) voči mužom a nižšími dôchodkami,” vyjadril sa premiér.

“Je to fér? Ja si myslím, že určite nie a osobne to považujem až za nemorálne vydieranie matiek – lebo politici sa doteraz roky matkám zaliečali, ružičky, úsmevy a teplé slová rozdávali … ale v skutočnosti na matky kašľali. Spoliehali sa roky na to, že túžba dať život deťom bude silnejšia ako volanie po ich spravodlivom docenení,” zamýšľa sa ďalej.

Takže otázka – JE ČAS, alebo budeme na ženy matky kašľať tak ako všetky vlády doteraz – od Mečiara po Pellegríniho?,” pýta sa na záver.

Čo si o tom celom myslíte vy? Žeby mamičky a budúce mamičky čakali lepšie časy?

Zdroj/Foto: Facebook/IgorMatovic