Aj keď o tom všetci vedeli, zatiaľ o tom nikto otvorene nerozprával. To, že niektorí novinári majú až príliš veľa informácií, ktoré by mali zostať skryté, prvýkrát vytiahol aj premiér Igor Matovič.

To, že je potrebné Slovensko “vyčistiť” hlása hnutie OĽANO už takmer 10 rokov. Koniec-koncov, premiér Igor Matovič s tým aj vyhral voľby, rozhorčenie ľudí skončiť s korupciou bolo veľmi silné.

Polícia má rozviazané ruky a denne sledujeme, ako v rukách NAKA končia ľudia, ktorí si ešte donedávna mysleli, že sú nedotknuteľní. Samotný predseda vlády ale pripustil, že médiá častokrát odkrývajú aj to, čo by malo zostať skryté a hatia tak cestu vyšetrovateľom.

“Áno, je mimoriadne čitateľsky zaujímavé, ak si ľudia môžu verejne prečítať obsah výpovede kajúcnika, voči komu svedčí a z čoho ho usvedčuje. Áno, priznávam, som rád, že sa postupne odhaľuje a dokazuje to, o čom som roky hovoril a mnohí mi to ani neverili. Áno, som rád, že sa dokazuje, ako Fico s Pellerínou vydali políciu, prokuratúru či súdy do rúk nitrianskej mafie. Som rád, že vychádzajú na povrch informácie o tom, že ma mali dať mafii sledovať,” začína vo vyjadreniach.

“ALE mám pocit, že tieto informácie by mali byť pred očami verejnosti skryté, kým nebude ukončené poctivé vyšetrovanie. Mám pocit, že takéto verejné prepieranie kľúčových výpovedí, zľahčuje život páchateľom a zásadným spôsobom zťažuje ťažkú prácu vyšetrovateľom … a budem o tom hovoriť s kompetentnými,” dodal na záver. Komentujúci s ním vo väčšej miere súhlasia, aký je váš názor?

Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič