Napätá situácia vo vláde, pribúdajúci pacienti v nemocniciach a nezvládanie epidemiologických opatrení – na to všetko sme si v posledných týždňoch zvykli, avšak mnohí by privítali akési upokojenie. 

Igor Matovič zvolal okrúhly stôl s vedcami a odborníkmi, na včerajších rokovaniach vlády prijali nové, prísnejšie pravidlá, ktorými by sme sa od 3.3. mali riadiť. Nie je jednoduché vyzvať ľudí k ďalšiemu obmedzovaniu slobody, inak to ale nepôjde, tvrdia svorne infektológovia.

,,Prosím, buďte veľmi opatrní. Viem, že si to mnohí nechceme priznať, ale len a len od našej spoločnej vôle dodržiavať ochranné opatrenia záleží, ako sa zajtra budeme mať. Viem, že je populárne dokazovať iným, ako sa to mňa netýka, ako ja nemusím, ako dokážem systém obísť. Doplácame však na to všetci. Niektorí zdravím, iní životmi, iní ekonomickým strádaním,” povzbudzuje na Facebooku premiér.

Vzápätí ale jemne naznačuje, že naša opozícia spolu s prezidentkou majú s pandémiou iný zámer. ,,V krajinách, kde vládne strany držia spolu, kde opozícia či prezident/-ka nezneužívajú pandémiu na politikárčenie, ľudia dodržujú opatrenia výrazne viac a sú na tom výrazne lepšie. My také šťastie nemáme.”

Dodáva, že kopec ľudí lipne na falošných sladkých rečiach plných jedu. Vyzýva Slovákov, aby sa nenechali manipulovať, boli statoční a verili svojmu rozumu. Čo si o jeho rečiach myslíte vy? Vie ešte spojiť národ?

Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič