Tohtoročné Vianoce strávime v sprísnenom režime, avšak nie je to až také katastrofické, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať. Minister zdravotníctva, hlavný hygienik aj samotný premiér predstúpili pred novinárov a oznámili, aká forma lockdownu náš čaká. 

Všetky opatrenia komunikoval najprv minister zdravotníctva, potom hlavný hygienik, Igor Matovič len dodal, že nemá čo viac povedať. Nakoniec sa ale rozhovoril a jemne naznačil, že cestu lockdownu si zvolila najmä pani prezidentka.

“Možno sa patrí niekedy priznať aj prehru, ja teda dnes priznávam prehru najmä s pani prezidentkou, ktorá aj posledný deň pred celoplošným testovaním vyzývala na dobrovoľnosť. Robila všetko pre to, aby testovanie neprebehlo, následne vyzývala, aby bolo testovanie dobrovoľné, a tým pádom, defacto, vyriekla ortieľ nad plošným testovaním. Ja som napriek tomu bojoval, chcel som, aby plošné testovanie bolo,” obhajuje rozhodnutie uzavrieť obchody a reštaurácie premiér.

“Priznávam prehru. Testy nie sú, takže áno, prehral som tento boj použitia testovania ako alternativu lockdownu,” ďalej hovorí, ze protivietor bol veľmi silný, kedže sa proti nemu postavila pani prezidentka aj minister hospodárstva. Dodáva, že pôjdeme cestou, ktorú zastávala najvyššia autorita. “Prehral som, hold, aj taký je politický život,” zakončuje Igor Matovič.

Celé vyjadrenia si vypočujte vo videu:

Zdroj/Video: YouTube/ HN televízia