Premiér Igor Matovič sa vyjadril k jeho odstúpeniu z postu predsedu vlády. V poslednej dobe sa rozhodol komunikovať čo najmenej, pričom veľa ľudí tomu nechápalo. Po všemožných rokovaniach a sporoch vo vláde povedal, ako to vidí on.

“Richard Sulík dal verejný prísľub, že v prípade, ak ja nebudem predsedom vlády, v budúcej vláde nebude. Povedali sme, že ponuku prijímame, keďže to považujeme za kľúčové pre zabezpečenia pokoja počas rokovaní vlád. Nebude stres, nebudú urážky, nebudú vulgarizmy a krik. Popri tom sme požadovali naplnenie pôvodného sľubu SaS o odchode šéfky zdravotníckeho výboru a vrátenie požičaného ministerstva, keďže SaS na základe výsledku volieb patria len dve,” uviedol na sociálnej sieti.

“Všetky tri podmienky pre fungovanie v budúcej vláde SaS odmietla splniť. Demisiou síce odišli z aktuálnej vlády, ale Richard Sulík postavil ako zásadnú novú dodatočnú podmienku, že sa do zrekonštruovanej vlády vráti. Dôvod? Detinský: “Keď tam bude Igor, musím tam byť aj ja.”

“Tri strany sa snažíme dohodnúť, ale predseda jednej strany povýšil svoj vlastný osobný záujem nad záujem svojej strany, nad záujem Slovenska a na základe dodatočnej vymyslenej požiadavky, ktorá mu má zabezpečiť stoličku vo vláde, vytiahol svoju stranu z koalície a vlády,” napísal.

“Môj záväzok odísť z postu predsedu vlády, samozrejme, platí. Treba k tomu už len malý krôčik – spísať dohodu, že naše požiadavky budú rekonštruovanou koalíciou naplnené,” poznamenal.

Zdroj/Foto: Facebook/Igor Matovic