Kým svetová populácia rastie neuveriteľnou rýchlosťou a vedci už pracujú na riešení, ako zariadiť, aby mali v roku 2050 všetci obyvatelia planéty vôbec čo jesť, mnohé jednotlivé štáty riešia skôr opačný problém. Snažia sa vymyslieť, ako zvýšiť pôrodnosť, pretože starnutie populácie bude mať za následok, že na čoraz väčší počet dôchodcov bude pracovať čoraz menej ľudí v produktívnom veku.

Výnimkou nie je ani Slovensko. Otázky zdanlivo nezvrátiteľného vývoja sa preto chopil Igor Matovič, ktorý ju položil priamo občanom. Použil na to status na Facebooku, ktorý nájdete v nasledujúcom obrázku.

Kým niektorí odpovedali vážnym tónom a navrhovali predovšetkým podporiť mladé rodiny a zlepšiť celkové podmienky na život na Slovensku, ďalší zas vyjadrili vieru, že premiér si takto potichu nechystá priestor na presadzovanie protipotratovej agendy, prípadne názor, že síce je otvorená komunikácia s národom na sociálnej sieti dobrým krokom, treba nielen písať statusy, ale aj čítať odpovede. Doteraz sa nimi vraj premiér veľmi neriadil.

Tentokrát sa však zdá, že si Igor Matovič čo-to z reakcií prečítal. Na jednu z kategórie vtipných, ktorá navrhovala, aby sa problém pôrodnosti ponechal v rukách Borisa Kollára, premiér odpovedal: “Dobrý nápad!” 

Boris Kollár je však známy tým, že mu vtipy na adresu jeho otcovstva vôbec neprekážajú a niektoré z nich dokonca sám rozširuje. Kvôli Matovičovej “nevinnej” poznámke teda ďalší koaličný spor pravdepodobne nehrozí.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Facebook/Igor Matovič | Foto: Facebook/Aktuality.sk, Igor Matovič, Ondrej Prostredník Progresívne Slovensko, Pvc Hydroizolácie, Instagram/entitavesmiru