S veľmi jasnou kritikou vystúpil na sociálnych sieťach poslanec Národnej rady Peter Cmorej, konkrétne zo strany Sloboda a Solidarita. Ten tvrdí, že zákony sa menia podľa toho, ako si premiér Igor Matovič zmyslí a ako to prezentuje na Facebooku.

„Áno, Matovič sa nám vyhrážal pádom vlády, ak nesplníme to, čo napísal na Facebooku. Buď bude pokuta pre zdravotnícke zariadenia alebo nebude vláda, mali sme si vybrať,“ týmto zároveň potvrdzuje slová kolegu Mariána Viskupiča, ktorý to už predtým spomínal.

Cmorej ďalej píše, že je to demotivujúce a dehonestujúce pre každého zdravotníka, ktorý robí, čo môže. Nesúhlas vyjadrili v rozprave poslanci z každej koaličnej strany. Ale nie, premiér to oznámil na facebooku, a tak si to tam minister zdravotníctva odsedel ako kôpka nešťastia. A OĽAŇÁCI pre istou ani neprišli na zdravotnícky výbor, aby im to odtiaľ Janka (Cigániková pozn.red.) nemohla vyhodiť ešte na výbore,“ uvádza vo svojom statuse na sociálnej sieti.

„Takže pred najhlúpejším pádom vlády v dejinách, v núdzovom stave, na vrchole pandémie, sme si vybrali vládu a hlúpy zákon na najabsurdnejšej schôdzi, akú si len dokážete predstaviť. A opozícia bola ticho, lebo sa ani len neunúvala prísť do parlamentu. Keby sa to stalo v opačnom garde, tak tam okupujeme rečnícky stolík minimálne dva dni, že čo si to dovoľujú. Toto je do učebníc politológie,“ rozhorčuje sa na záver.

Jeho celé vyjadrenie si môžete prečítať >>>TU<<<

Foto: Facebook/ Peter Cmorej, Igor Matovič | Zdroj: Facebook/ Peter Cmorej