Kauza okolo Milana Lučanského otriasla celým Slovenskom. Aj keď sa nad dôvodom jeho hospitalizácie už dlhšie pošuškávalo, pravú príčinu potvrdilo ministerstvo spravodlivosti až dnes! Milan Lučanský sa vo väzení pokúsil o samovraždu a jeho stav je veľmi vážny!

K tragédii sa vyjadril aj premiér Igor Matovič. „Pokus o samovraždu bývalého policajného prezidenta je ľudská tragédia, ktorej mi je veľmi ľuto. Jeho blízki si zaslúžia náš súcit a od zodpovedných bleskurýchle a poctivé odpovede na všetky otázky,“ napísal na svojej sociálnej sieti Matovič.

„V tomto duchu som okamžite kontaktoval ministerku spravodlivosti, ktorá prisľúbila dôkladné vyšetrenie tejto udalosti, ktorá sa stala na pôde Zboru väzenskej a justičnej stráže. Ak niekto zlyhal, nebude chránený. Ak sú pochybnosti, musí byť postavený mimo službu, kým nebudeme poznať pravdu,“ dodáva ďalej.

Robiť z tejto osobnej tragédie politickú tému, o čo sa pokúšajú niektorí opoziční politici, je prejavom absolútnej bezcitnosti voči rodine a prekročením všetkých hraníc politickej komunikácie. Ja sa k tomu za žiadnych okolností neznížim,“ pokračuje.

Na záver len dodal: „Každopádne, najväčší prospech z nešťastia Milana Lučanského má mafia, ktorá mala strach, že proti nej bude svedčiť!“

Zdroj: Facebook/igor.matovic.7