Igor Matovič je už niekoľko dní v domácej karanténe, bohužiaľ, test na koronavírus mu vyšiel pozitívny. Musel sa tak nechcene vzdať premiérskych povinností, na druhej strane, oddych mu určite prospeje. 

Aj keď sa na sociálnych sieťach objavilo množstvo neprajníkov, ktorí mu nechávali nepekné odkazy, predseda vlády si z toho veľkú hlavu nerobí. Práve naopak, v pokoji domova premýšľa, kto by sa pre neho stal osobnosťou roka 2020.

Ako sám píše, koniec roka je povestný podobnými anketami, a tak chcel aj on prispieť svojou troškou. Pre neho je jednoznačne osobnosťou roka obyčajná zdravotná sestra, lekár či sanitár z prvej línie. “Ľudia, ktorí dennodenne nasadzujú svoje zdravie a svoje životy v službe iným bez toho, aby si užívali svetlá reflektorov,” píše na sociálnej sieti.

“Nikto iný si toto ocenenie nezaslúži viac. Nikto iný toľko neriskoval a nezachránil toľko životov. Naša vďaka im však nepomôže, ak si ich nebudeme vážiť. Ukážme im, že nám na nich skutočne záleží. Ukážme im to svojim postojom – prestaňme konečne merať rozmer pandémie len počtom zatvorených barov. Ukážme, že sme ľudia a nie bezcitní sociopati. Ukážme, že nám aj na zdraví a živote cudzieho človeka záleží. To bude najväčšia kytica vďaky našim zdravotníkom,” rozcítil sa premiér.

Zdroj/Foto: Facebook/ Igor Matovič