Ruská vakcína Sputnik V rozpútala na Slovensku hotové “šialenstvo”. Okrem ostrokritizovanej tlačovej konferencie z košického letiska sa Veronika Remišová s Richardom Sulíkom dohadovali u pani prezidentky, ako rekonštruoovať túto vládu. 

Igor Matovič pred pár minútami vyhlásil, že od výrobcu vakcíny Sputnik V dostal oficiálnu ponuku, že v situácii, kedy má byť ich výrobok predmetom nenávisti či rozpadu vlády, sú ochotní ešte dnes zrušiť celú zmluvu na zabezpečenie 2 miliónov vakcín.

,,Bez akýchkoľvek sankcií voči Slovensku a s dovetkom, že 40 krajín, ktoré na Sputnik V čakajú, sa o vakcíny určené pre ľudí na Slovensku pobijú. Osobne ich plne chápem, ak by som bol na ich mieste, tiež by mi bolo nepríjemné, ak by môj liek, ktorý zachraňuje životy, niekto zneužíval na politické zápasy. Tým dupľom, ak 40 iných krajín prosí o čím skoršie dodávky,” píše premiér.

Zároveň prosí ostatných kolegov, aby sa ešte dnes vyjadrili. Rovnako sa pýta na názor aj čitateľov nezávislých médií, podľa neho by to bola najväčšia chyba. Čo si myslíte vy?

Mali by sme vrátiť vakcíny Sputnik V?

Loading ... Loading ...

Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič