Premiér Igor Matovič vyhlásil, že si neželá, bez akýchkoľvek výnimiek, aby generálneho prokurátora volila opozícia. Ak áno, OĽANO by vystúpilo z koalície! Jeho tvrdenie potvrdzuje aj Juraj Šeliga zo strany Za ľudí.

“Ešte pred vypočúvaním sa mi dostalo do uší, že niektoré strany spravili dohodu s mafiou či jednou, alebo druhou, ak by sa niečo také stalo, OĽANO vystúpi z koalície a je koniec,” reagoval Matovič na informácie, ktoré sa šíria tesne pred voľbou dôležitého generálneho prokurátora. Koalícia sa však ešte na voľbe nedohodla.

Pre viac info nás sledujte na FACEBOOKU
>>>TU<<<

Podporu v tomto smere premiér cíti aj zo strany Za ľudí, respektíve u Veroniky Remišovej aj u Juraja Šeligu, aby vládna strana volila s opozíciou, “ktorá má za sebou obrovské kauzy, ktoré roky špičky vedenia polície aj špeciálny prokurátor mali kryť”.

“Koalícia má povinnosť voči voličom dohodnúť sa. Ak chce niekto uprednostniť pred dohodou v koalícii dohodu s opozíciou, tak to nech sa radšej koalícia rozpadne. Hovorím to s plnou vážnosťou. Tak dôležitá je pre mňa voľba generálneho a špeciálneho prokurátora. Toto je jeden z dôvodov, prečo som do politiky išiel – očista Slovenska,” hovorí Juraj Šeliga, ktorý dokonca strávil dlhé hodiny a dni v komisii, ktorá vypočúvala nádejných generálnych prokurátorov.

Zdroj: Facebook, dennikn.sk