Igor Matovič diskutoval v relácii rádia Slovensko aj o koaličnej kríze, neopomenul novoprivezené vakcíny Sputnik V a opätovne rýpal aj do kolegu z SaS Richarda Sulíka. V redakcii Refresheru si ale všimli, že nie vo všetkom hovoril úplnú pravdu.  

Premiér niekoľkokrát zavádzal verejnosť výrokmi, ktoré nie celkom korešpondovali s realitou. Hovoril napríklad aj to, že v posledných dňoch vôbec nereagoval a nechal verejnosť, aby si názor na koaličnú krízu utvorila sama. „Ľudia nie sú hlúpi a pozrú sa na výsledky práce mňa a pána ministra hospodárstva,“ dodal.

V skutočnosti ale napísal niekoľko statusov, v ktorých opakoval, že koaliční partneri využívajú nákup ruských vakcín Sputnik V. „Naši koaliční partneri tretí deň tvrdia, ako veľmi sme s Marekom zhrešili, keď sme malým-veľkým zázrakom dohodli dodávku 2 miliónov vakcín na Slovensko,“ píše na Facebooku. Celkovo od minulej stredy zverejnil 16 statusov, väčšinou ohľadne vakcín. 

Matovič ďalej hovorí, že jeho prítomnosť na pristávacej dráhe v Košiciach bola len obyčajná tlačovka. V relácii v rádiu Slovensko povedal, že kým jeho fotky z letiska neboli vítaním vakcíny, prezidentka očkovaciu látku od spoločnosti Pfizer privítala, keď sa dala zaočkovať. 

Prezidentku zaočkovali v ružinovskej nemocnici v Bratislave. Okrem prezidentky sa dali v rovnaký deň (27. decembra) zaočkovať aj viacerí predstavitelia vlády: ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), minister školstva Branislav Gröhling (SaS), minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina), minister dopravy Andrej Doležal (Sme rodina), ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) či minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO). Všetci s cieľom propagovať vakcináciu na Slovensku.

O ďalších nepresnostiach, ktoré odzneli v relácii, sa dočítate >>>TU<<<

Zdroj: refresher.sk