Dnešný mimoriadne emociálne vybičovaný deň plný tlačových konferencií, statusov a ostrých odkazov sa ešte stále neskončil. Igorovi Matovičovi praskli nervy a odmieta tolerovať správanie svojho koaličného partnera Richarda Sulíka.

Premiér na verejnom výstupe pred novinármi potvrdil, že vláda sa dohodla na zverejnení zvukovej náhravky z časti rokovania pondelkovej porady, ktorá sa týkala celoplošného testovania.

Podľa jeho slov to jasne dokazuje, že Richard Sulík úmyselne zavádza verejnosť, s ktorým na rokovaní súhlasil. „On explicitne povedal, že je za návrh predsedu vlády,“ poznamenal minister obrany Jaroslav Naď. „Stalo sa to x-krát, na vláde bolo povedané niečo, čo bolo potom mediálne prezentované inak zo strany Sulíka,“ dodáva.

Sulík sa ohradil a vysvetľuje situáciu inak: „Vzniklo zbytočné nedorozumenie, keďže som premiérovi skočil do reči a vyjadril súhlas s tým, že sme za to, aby sa testovalo v najviac postihnutých okresoch tento víkend. Ostatní členovia vlády to však pochopili tak, že súhlasím s celoplošným testovaním počas ďalších víkendov. Bola to moja chyba a vzniknutá situácia ma mrzí. Kolegom vo vláde som sa dnes ospravedlnil,” uviedol vicepremiér a minister hospodárstva.

NAHRÁVKA z rokovania VLÁDY

Foto: Facebook, YouTube | Zdroj: slovensko.hnonline.sk | Video: YouTube