V uliciach včera vystúpili tisíce demonštrujúcich občanov, ktorý prišli vyjadriť svoj hnev a nesúhlas s vládou Igora Matoviča. V dave sa ozývali výkriku „chceme hlavu Matoviča“, „je to mučenie, keď chodíme v rúškach“ a mnoho ostrých nadávok adresovaných nielen premiérovi, ale aj prezidentke. Predsedu vlády humor aj napriek všetkému neopúšťa.

Včerajší protest plný vzbury a nepokoja sa začal pred úradom vlády, potom sa demonštrujúci dav presunul na čele s kotlebovcami pred Prezidentský palác a ku koncu sa časť davu rozpŕchla k parlamentu a časť naspäť pred Úrad vlády SR. Cieľ protestu bol jasný. Nahnevaní Slováci nesúhlasia s pandemickými opatreniami a vládou Igora Matoviča. Žiadajú demisiu a predčasné voľby.

Premiér zrejme celý priebeh protestu sledoval a nedalo mu nevyjadriť sa na sociálnej sieti. O pár hodín na to sa postaral o ďalšiu perličku: „…tak po dnešku bude Bromhexin a vodka vypredaná,“ napísal na svoju obľúbenú sociálnu sieť, čím sa asi chcel vysmiať Mariánovi Kotlebovi spolu s jeho prívržencami a možno aj ostatným občanom, ktorý sa dnes protestu zúčastnili.

Zdroj: Facebook/igor.matovic.7