Mal by zotrvať na svojom poste a predviesť, že si skutočne zaslúžil dôveru svojich voličov, alebo sme toho videli už naozaj dosť? Podľa politickej strany Progresívne Slovensko je odpoveď jasná. Igor Matovič svojho povolebného “ďakujeme, nesklameme” nedostál. Šancí ukázať, že má na to byť premiérom, mal pritom vraj dosť.

Potom, ako na demisiu vyzvali premiéra bežní Slováci, sa preto rovnakú žiadosť odvážila vysloviť aj PS, akurát vo väčšom meradle. Strana založila stránku www.stacilo.uz, na ktorej spúšťa kampaň s cieľom docieliť zmenu, avšak bez podpory referenda Petra Pellegriniho a Róberta Fica.

“Včera sme boli svedkami udalosti, ktorou pretiekol pohár trpezlivosti. Igor Matovič opäť raz obišiel všetky štandardné postupy, obišiel koaličných partnerov a dokonca aj ministra zahraničných vecí. Sme presvedčení, že ľudia už majú dosť neustáleho chaosu, hádok, obrovského množstva zlyhaní a experimentov Igora Matoviča,” tvrdia progresívci, pričom narážajú nielen na neschválené vakcíny Sputnik V, okolo ktorých stále visí množstvo otáznikov, ale tiež napríklad na nové sprísňovanie opatrení.

“Rozhodli sme sa, že už naozaj stačilo. Chceme prostredníctvom tejto webstránky vyzvať všetkých občanov, aby vyjadrili súhlas s odchodom premiéra, a zároveň podporili možnosť, ako túto zmenu docieliť bez podpory referenda Hlasu&Smeru,” píše sa na Facebook stránke strany PS.

Celý príspevok, v ktorom sa okrem iného spomínajú premiérove “geniálne” nápady, odmietanie zodpovednosti a zvaľovanie viny na všetkých naokolo, si môžete pozrieť v priloženom obrázku.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Slováci už toho majú po krk: Naložili Matovičovi a žiadajú jeho demisiu!

TOP vtipy o nových opatreniach: Slováci s mrkvou a hrdinovia na dovolenkách!

Zdroj: Facebook/Progresívne Slovensko | Foto: Facebook/Progresívne Slovensko