V najnovšom rozhovore s Adelom Ghannamom sa „face to face“ ocitol po svojom kolegovi Richardovi Sulíkovi, aj predseda vlády Igor Matovič. Okrem toho, že objasnil nezrovnalosti medzi ním a odborníkmi, na niektoré dotazy mladého novinára odpovedal pomerne ostro.

Redaktor po sérií otázok ohľadne ministra hospodárstva, reagoval, či nebola chyba, že sa tvrdý lockdown neprijal už v novembri, keď Sulík zlyhal pri nákupe testov. ,,Pán premiér, vy to vždy staviate do roviny, že keď proti vám ide opozícia alebo prezidentka tak to znamená, že oni sú za to, aby ľudia zomierali. Fakt je iba taký, že sa s vami nezhodnú na spôsobe riešenia pandémie.

Matoviča sa ale formulácia otázky mimoriadne dotkla: ,,A vy zase pán novinár, vy ste ešte dosť mladý novinár. Keď chcete byť férový, novinár by mal vždy, za každých okolností hľadať pravdu a nemal by manipulovať s pravdou. A vy ste dali vzorový príklad, možno aj na fakultu žurnalistiky by to bolo, ako môže novinár priamo v otázke vytvárať pravdu, nie hľadať ale vytvárať.“

,,Ja vám chcem povedať, čo ste spravili zásadnú chybu. Toto bola sugestívna otázka, či kapciózna či ako sa to nazýva, skúste si to naštudovať,“ poučil ho následne predseda vlády.

Ghannam sa bránil aj tým, že Matovičovi podobnú vec vyčítala aj pani prezidentka Zuzana Čaputová, a že on si to nevymyslel. ,,Dotklo sa ma to, takto manipulovať s mojimi vyjadreniami a podsúvať, čo som nikdy nepovedal,“ dodal premiér. ,,Ale my nie sme na fakulte žurnalistiky, skúste mi prosím odpovedať na otázku,“ snažil sa dostať zo zapeklitej situácie moderátor.

Ich konverzáciu si môžete vypočuť vo videu (27:22 min.)

Foto/Video: YouTube/ Refresher SK | Zdroj: refresher.sk