Aktuálna situácia neveští nič dobre. Čísla nakazených ľudí zo včera celkovo prekročil hranicu 9-tisíc a premiér prosí o pomoc. Pandémiu nemáme pod kontrolou a boj prehrávame každým dňom viac a viac. Bojovníkov v nemocniciach v podobe zdravotníkov je stále menej a menej.

„Zubatej sme hody spravili,“ napísal Igor Matovič na svojej sociálnej sieti. Narážal tým na zosmiešnenie a nedôveru v pandemickú komisiu, ktorá mala viac sprísňovať pravidlá nuž opoziční, ale aj koaliční politici ich reči považovali za “tliachaniny”.

„Tie populistické žvásty sa však ľuďom pod kožu dostali. Začali nimi žiť a nimi sa riadiť. A dostali sme sa do pasce,“ pokračoval premiér s tým, že pandémia sa v našej krajine stala katalyzátorom zla a tu je výsledok. Premiér vyzýva všetkých o viac zodpovednosti a pochopenia. „Spamätajme sa, prosím! Dodržujme nariadenia a čísla pôjdu výrazne dole. Ale, ak si naďalej svoje pôjdeme, peklo na Zemi zažijeme. Máme to v našich rukách a nie je to fráza. Cca každý 20-ty je dnes na Slovensku pozitívny, ísť na Silvestra k známym, môže byť preto rozhodnutie smrteľné,“ uviedol predseda vlády a prosí občanov nech namiesto návštevy blízkych vytočia telefónne číslo, je to bezpečnejšie a najmä rozumnejšie.

Na záver vyjadril vďaku tým, ktorí situáciu neberú na ľahkú váhu. „VEĽKÉ ĎAKUJEM len na to, aby Vaša snaha nevyšla nazmar, potrebujeme oči otvoriť aj tým ostatným.“

Zdroj: Facebook/igor.matovic.7