Ak sa chcú školáci a stredoškoláci vrátiť od pondelka do školských lavíc musia podstúpiť ,aj so svojim rodičom, testovanie. Testovať sa na niektorých školách začalo už včera, kde sa štábu TV JOJ podarilo odchytiť manželku premiéra Igora Matoviča. Tá prezradila, čo si myslí o testovaní a aj o tom, či sa ich dcérkam chce vrátiť opäť do školy.

Pilotného testovania na školách sa podrobila aj manželka Igora Matoviča a ako sama tvrdí nebolo to prvýkrát, čo si nechala špárať v nose. “To už bol tretí test, antigén som mala. Už normálne chcem ísť aj na krvné testy lebo dosť veľa ľudí je v okolí nakazených. Nie je to nič strašné asi aj vy ste boli. Takže pošteklíme, treba sa zasmiať a hotovo,” priznala Pavlína Matovičová.

Manželia Matovičoví spolu vychovávajú dve školopovinné dcéry, ktoré tiež fungujú od októbra na dištančnej forme výučby. Či sa tešia na návrat do školy alebo nie prezradila ich mama: “Staršia je na gymnáziu tá veľmi chce ísť. Proste chýba to aj nám všetkým ako kolektív. Mladšia trošku prepadla takým výhodám dištančného vyučovania, že môže ležať na posteli a má iPad pred sebou. Teraz keď sme prišli aj jej spolužiačky, bolo to o niečom inom. Ja si myslím, že deťom chýba spoločnosť, treba ísť do školy.”

Podľa manželky Igora Matoviča netreba brať koronavírus na ľahkú váhu, práve naopak. Sama priznala, koľko ľudí z jej okolia tejto pandémii už podľahli. “V mojom okolí v prvej vlne umierali starší ľudia, v tejto druhej vlne sú to moji rovesníci. Moja spolužiačka z vysokej školy, učiteľka, speváčka, športovkyňa… Mesiac je a nemôže poriadne dýchať,” uviedla.

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ