Matovičovci sa ocitli v problémoch. Jedná sa o ich rodinnú vílu v Trnave, ktorej výstavba trvala 6 rokov. Prvý problém nastál už vtedy, keď sa rodinka do domu nasťahovala, pričom rodinné sídlo ešte nebolo skolaudované.

Premiér Igor Matovič si už vtedy bol vedomý, že sa dopustili chyby. „Áno, moju rodinu som plus-mínus v čase volieb nasťahoval do nášho domu, ktorý nie je skolaudovaný. Tým porušujem zákon. Tu verejne sa priznávam a nech sa páči, vystavujem sa médiám, verejnému lynču,“ priznal sa ešte minulý rok v júli.

Teraz svieti na ich dome plomba. Dom je písaný na premiérovu manželku Pavlínu Matovičovú, s ktorou má politik zrušené bezpodielové spoluvlastníctvo. Tá teraz pre ereport.sk vysvetľuje, čo stojí za problémom.

„Neviem, pozerala som to. Je to na záhradu, dáva to kataster, aspoň si myslím. Lebo tiež som mala plombu na jednu nehnuteľnosť a keď som to zisťovala, bolo to ešte pred dvomi rokmi a to bolo, že mi chceli dať vecné bremeno bez môjho vedomia. To sú také zákony, že človek ani nevie kedy, čo a ako sa stane, keď si to niekto neodkontroluje,” skonštatovala pohoršená Matovičova manželka Pavlína.

Čo sa týka nášho domu, skolaudovaný ho máme. Osobne si myslím, dala som žiadosť na popisné číslo, aby som mohla mať konečne trvalé bydlisko a ďalšie veci s tým spojené, a to je v riešení. Vôbec netuším. Nepredávam ho, lebo aj to som už počula. Tá plomba je od konca minulého roka, sťažuje sa ďalej.

„Môj postup je, že musím čakať. Napríklad kataster, keď som kupovala túto nehnuteľnosť, tak podľa zákona malo dôjsť, keď sa všetky papiere odovzdali k prepisu majiteľa, do tridsiatich dní od zápisu. Nestalo sa. Volala som na kataster, že čo sa deje. Všetko som tam mala a tá pani sa ma pýtala aký mám problém. Podľa zákona je tridsať dní a ona mi povedala, veď máme šesťdesiat,” ponosovala sa na zamestnankyňu úradu. „Pýtam sa jej ako, že šesťdesiat? Váš interný predpis je nad zákon, ktorý platí na celom Slovensku?” pýta sa pohoršene.

Zdroj: ereport.sk Foto: Instagram/igor_matovic_olano, Facebook/pavlinka.matovicova.7