Pri sledovaní včerajších protestov sme boli svedkami násilných napadnutí niektorých nekontrolovateľných demonštrujúcich ľudí na policajtov v prvej línii, ktorí hájili verejný poriadok. Premiér im za to ďakuje a ospravedlňuje sa!

Niektorí protestujúci neudržali svoje správanie na uzde a za každú cenu útočili na tých, ktorých mali po ruke – nasadených policajtov. Pred prezidentským palácom pri pokuse preniknúť dovnútra, ich nezastavili ani kovové zábrany, ktoré prerazili. Policajné zložky ich však v momente stopli, pri zásahu použili aj slzotvorný plyn. Desiatky ťažkoodencov a policajtov na koňoch dlhé hodiny dohliadali na bezpečnosť, pričom boli oni terčom nadávok, posmeškov a osočovania, za ktoré vôbec nemohli.

Plne si to uvedomuje aj premiér Igor Matovič, ktorý vyslovil ospravedlnenie a najmä vďaku za včerajší profesionálny výkon.

„Dnes ste si vypočuli tisíce oplzlých slov len preto, lebo ste hájili verejný poriadok. Vulgárne slová, provokácie a posmešky od “slušných ľudí”, ktoré v skutočnosti patrili mne, ale keď ma nemali poruke, na Vás si svoju slušnosť vyvŕšili. Chcem sa Vám za nich ospravedlniť s nádejou, že si nabudúce uvedomia, že Vy nie ste ich nepriatelia len preto, že si robíte svoju prácu,“ napísal predseda vlády na sociálnej sieti.

„Dnes ste ju robili profesionálne a s rozvahou, za čo Vám patrí moja verejná úcta a vďaka za všetkých skutočne slušných ľudí, pre ktorých 17. november je talizmanom našej slobody,“ dodal Igor Matovič.

Taktiež ho zasiahla fotografia vystihujúca názor fašistov, ktorí sa protestov taktiež zúčastnili a pošliapali tak odkaz 17. novembra, deň víťazstva v boji za slobodu a demokraciu. “Lepší výkričník demokratickému Slovensku ani tí “slušní ľudia” spred Úradu vlády nemohli zanechať,” uviedol premiér vo svojom príspevku.

Zdroj: Facebook/igor.matovic.7