Koronavírus ovplyvňuje naše životy už niekoľko mesiacov a nikoho z nás by ani len nenapadlo, že sa tu udrží tak dlho. Práca, oslavy, svadby, festivaly – a najnovšie aj stužkové slávnosti – môžu sa s nimi maturanti tento rok rozlúčiť?

Minister zdravotníctva Marek Krajčí pre televíziu JOJ povedal, že je to príliš veľké riziko a stužková by mohla zbytočne ohroziť nielen študentov, ale aj ich rodiny.

„Ide o vysoko rizikové podujatia, nakoľko sú to podujatia v uzavretých priestoroch, kde sa konzumuje, dávajú sa dole rúška, ľudia sú v blízkych kontaktoch dlhú dobu. Preto bolo prijaté opatrenie, že sa v reštauračných a hotelových priestoroch zakazujú hromadné podujatia,” hovorí minister pre televíziu JOJ.

„Každý študent má svojho starého rodiča. Pokiaľ by sme zanedbali šírenie infekcie medzi študentmi, mohlo by sa nám to zvrtnúť,” pripomína a poukazuje na ďalšie riziká. Aj keď zatiaľ nie je nič potvrdené, šéf rezortu zdravotníctva to povedal jasne. “Takýmto spôsobom to vyzerá tak, že tento rok bude bez stužkovej.”

Foto: Facebook | Zdroj: TV JOJ