Študentov stredných škôl v týchto dňoch čakajú náročné chvíle. Je pred nimi skúška dospelosti v podobe písomnej maturity. V utorok 12. marca si študenti napísali test zo slovenského jazyka a literatúry a taktiež sloh, pričom si mohli vybrať zo štyroch ponúknutých tém.

 

Témy písomnej formy internej časti maturitnej skúšky v školskom roku 2018/2019 boli vyhlásené prostredníctvom Slovenského rozhlasu a študenti mali na výber štyri možnosti. K dispozícii mali diskusný príspevok, umelecký opis, úvahu alebo rozprávanie. Každý žiak je dobrý v písaní niečoho iného a tento rok bol výber naozaj zaujímavý, takže si určite našli to svoje.

Maturitné slohové témy v školskom roku 2018/2019

1. Základný zdravotnícky výcvik by mal byť povinný (Diskusný príspevok)

2. Môj mikrosvet (Umelecký opis miesta, kde žijem)

3. Je smutné, že obeťami podvodníkov sa stávajú tí najzraniteľnejší (Úvaha)

4. Ten odkaz prišiel v pravej chvíli (Rozprávanie)

Spomínate si ešte na svoju maturitu? Akú tému ste si vybrali a o čom ste písali? Ktorú zo štyroch ponúknutých by ste si zvolili dnes?

Zdroj: nucem.sk | Foto: Twitter/BSK

Adka
Mladá a ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie a verí, že raz sa tým bude živiť. Okrem toho miluje knihy, varenie, pečenie a samozrejme musí vedieť o všetkom, čo sa deje vo svete. Preto vám prináša čo najlepšie a najaktuálnejšie informácie zo sveta zábavy.