Famózna slovenská herečka Zuzana Maurény ma za sebou desiatky vydarených filmových ale aj seriálových projektov a divadelných predstavení, pričom najväčší úspech zožala za hlavnú rolu vo filme Učiteľka. Ľudia ju poznajú nielen u nás, ale aj v zahraničí, kde má taktiež mnoho fanúšikov.

Prednedávnom prezradila v čom sa líšia jej zahraniční fanúšikovia od tých slovenských. „Všade sú nejaké rozdiely. Mne sa zdá, že od Moravy, ňou počnúc, sa Česi správajú inak. Oni berú, že vás majú radi alebo že sa k vám chcú priblížiť, s úctou. Majú taký trošičku úctivejší prejav.

Na Slovensku je to tak, že keď sa k vám niekto chce priblížiť, lebo vás má rád, tak vám hneď začne tykať: ,My sa poznáme. Veď ja ťa poznám z telky…‘ Takéto ,buranstvo‘ je prejavom toho, že vás má niekto rád?“ povedala rozhorčená herečka v rannej šou rádia Jemné.

„Ľudia očakávajú, že k nim budeme milí a ústretoví. Veľa hercov to vie. Zuzka Šebová je v tomto príkladná, aj Ady Hajdu. Obdivujem ich za to, akí sú v súkromí k ľuďom milí, ale keď mne niekto po predstavení strčí mobil pred tvár a povie: ,Nahrajte mojej dcére niečo na video. Nahrajte jej odkaz,‘ nevychádzam z údivu. Toto ma na Slovensku niekedy trochu zaráža,“ zaspomínala si.

„V Rakúsku je to úplne iné, tam je to profesionálne. Oni za každých okolností dokážu byť v komunikácii slušní a nevypadnú z toho,“ dodala s tým, že Slováci by si mali brať príklad od svojich západných susedov. Maurény však nehádže všetkých do jedného vreca. „Samozrejme, je normálne, že vás ľudia spoznávajú, ale ja s tým neviem dobre pracovať. Samozrejme, vždy ma poteší, keď ma niekto milo pozdraví alebo povie niečo milé. To si vážim, ale nie vždy to tak je,“ dodala

Zdroj: sarm.pluska.sk Foto: Instagram/zuzana_maureny/oteckovia.markiza