V posledných dňoch svetom bojových športov otriasol škandál, ktorý má na svedomí Conor McGregor a jeho partia. Tí tesne pred turnajom UFC 223 zaútočili na autobus zápasníkov, v ktorom sa mal nachádzať aj aktuálny šampión ľahkej váhy Khabib Nurmagomedov!

 

Khabib však v autobuse nebol a útok si nechcene odskákali Michael Chiesa a Ray Borg. Tých zranilo sklo z okna, ktoré McGregor rozbil, a tak boli ich zápasy zrušené. Zrušený bol aj ďalší zápas kvôli vylúčeniu Artema Lobova, Conorovho dobrého kamaráta, ktorý sa nachádzal v partii útočníkov. Práve Lobov bol na spúšťačom celého konfliktu medzi McGregorom a Nurmagomedovom.

Rus žijúci v Dubline sa totiž na hoteli dostal do stretu s Khabibom a ten mu dal jednu “výchovnú”. To sa nepáčilo Conorovi a pokračovanie s autobusom, ktoré vyústilo do zadržania políciou a súdu, už poznáte.

K celej kovbojke sa vyjadril aj neporazený boxerský šampión Floyd “Money” Mayweather. Slovné prestrelky medzi ním a Conorom pokračujú už od ich spoločného zápasu v auguste 2017 a neprestávajú ani dnes. Nebol by to Floyd, aby si neodpustil niekoľko uštipačných poznámok a na adresu 29-ročného írskeho MMA zápasníka povedal: „Poznám ten pocit, keď ste dosiahli vysoký spoločenský status. Musíte sa chovať štýlovo. Viem, že keď sme spolu bojovali, obaja sme vypredali zápas a svet miloval, čo sme robili,“ pričom mal Floyd na mysli práve drobné strkanice a slovné prekáračky pred zápasom. Vzápätí si ale smerom ku McGregorovi neodpustil výčitku: „Mimo ringu sa však musíte chovať ako džentlmen.“

A práve poslednú vetu si mal Floyd asi odpustiť. Obrovské množstvo používateľov Twitteru mu ju totiž v okamihu dalo “vyžrať” a za výrok ho mnohí takpovediac slovne ukameňovali. Dôvod je jednoduchý – Mayweather bol v minulosti viackrát obvinený a aj odsúdený za domáce násilie páchané na svojej priateľke. Americký boxer je teda jeden z posledných, kto by mal druhým dávať rady z džentlmenstva a vzorného správania sa pravého muža.

Zdroj/Foto: Twitter, sportbible.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.