Dovolenkovanie je v plnom prúde a aj napriek odporúčaniu ministra zdravotníctva, ktorý vyzýva občanov, aby dovolenkovali doma, si to Slováci namierili k moru. Odporúčanie sa rozhodol ignorovať aj hlavný hygienik Ján Mikas, aj jemu sa totiž to zacnelo po slnečnej pláži a namieril si to rovno do Chorvátska.

Prešlo pár dní, čo minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský vyzýval Slovákov k očkovaniu, a aby si dobre premysleli destináciu svojej dovolenky. Občanom tak odporúčal, aby dovolenkovali doma a vyhýbali sa zahraničiu.

Odporúčania-neodporúčania, Slováci si spravia aj tak po svojom a inak tomu nebolo ani v prípade hlavného hygienika Jána Mikasa, ktorý momentálne dovolenkuje v Chorvátsku.  „Pán hlavný hygienik Slovenskej republiky si po mimoriadne náročnom pracovnom období vzal pracovné voľno a trávi ho so svojimi najbližšími, na ktorých mal uplynulý i tento rok veľmi málo času. Vzhľadom na množstvo práce však zostáva v dennom kontakte s pracovníkmi Úradu verejného zdravotníctva SR,“ uviedla hovorkyňa ÚVZ, Dáša Račková. pre denník pluska.sk.

Tá samozrejme dodala, že Mikas je plne zaočkovaný a voľné chvíle trávi v zelenej krajine.  „Mnohí dovolenkujúci Slováci v Chorvátsku hlavného hygienika spoznávajú. Niektorí sa mu prihovoria, či požiadajú o radu, alebo vysvetlenie postupu pri návrate na Slovensko,“ dodala na záver.

Zdroj: pluska.sk | Foto: pixabay, archív