Hlavný hygienik Ján Mikas sa prihovára Slovákom prostredníctvom otvoreného listu. V ňom všetkých prosí, aby sme to ešte chvíľu vydržali. Následujúce dni sú podľa hygienika veľmi dôležité a rozhodnú o ďalšom vývoji.

„Veľká noc je nielen symbolom utrpenia a straty, ale tiež nového začiatku – novej nádeje. Pandemický rok nás všetkých poznačil – jednotlivcov, rodiny, komunity aj spoločnosť ako celok. Naše plány a očakávania sa stretli s realitou: opatrenia, ktoré mali byť dočasné či krátkodobé, sú stále s nami,” prihovára sa Mikas vo svojom liste.

„Pre každého z nás bude ťažké vzdať sa stretnutí s rodinou a priateľmi, spoločnej oslavy viery alebo tradičnej šibačky a oblievačky. Musíme to však urobiť. Po Vianociach sme všetci videli, akú veľkú cenu môžeme zaplatiť za pár bezstarostných dní,“ pokračuje úprimnými slovami ďalej.

„Nedopusťme, aby sa to zopakovalo. Prosím, urobme všetko pre to, aby sme sa v tejto kritickej chvíli uchránili pred infekciou a nerozšírili ju ďalej medzi svojich blízkych. Ak budeme disciplinovaní a čísla sa budú naďalej zlepšovať, budeme môcť vrátiť deti do škôl a pomaly rušiť obmedzenia, ktoré nám všetkým komplikujú život,” dodáva Mikas, ktorý si plne uvedomuje aké boli uplynulé mesiace pre nás všetkých náročne. Ďalej hovorí o tom, že aktuálne štatistiky nám dávajú dôvod pre radosť a ak budeme aj naďalej takýto disciplinovaní, pozitívny trend sa potvrdí.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Instagram/Facebook,Instagram/tags/JanMikas