Celoplošné testovanie Slovákov bude vôbec prvé v Európe, žiadna krajina nepodnikla tak veľkú akciu, ktorou by zistila mieru nákazy na území štátu. Premiér Igor Matovič vyhlásil, že to je jediná možnosť, ako spomalíme reťazenie pandémie. 

Všetci koaliční partneri ťahajú za jeden povraz a sú jednotného názoru, že celoplošné pretestovanie je dobrým krokom. Kritiku vyjadrila len pani prezidentka, ktorá o “operácii” nebola informovaná a netuší, čo má vláda v pláne.

K masívnej akcii sa rozhodol prostredníctvom Facebooku a svojho administrátora vyjadriť aj doživotne odsúdený Mikuláš Černák, ten nečakane drží stranu vládnej koalícii, no pripomína jeden veľmi dôležitý detail, a síce – zatvorenie hraníc.

“Celoplošné testovanie pri takomto stúpajúcom dennom počte pozitívnych na COVID-19 je dobrým krokom, avšak iba v súčinnosti s testovaním na všetkých hraniciach, a to aspoň niekoľko dní až týždňov, aby sme si následne neimportovali nákazu zo zahraničia. Vždy je to lepšie ako LOCKDOWN,” komentuje najobávanejší mafián 90-tych rokov. Zároveň dodáva, že sa nikdy nebál kritizovať vládnu garnitúru a vyjadriť svoj osobný názor. Čo si o jeho vyjadreniach myslíte?

Foto/Zdroj: Facebook/ Mikuláš Černák