Roman Mikulec zo svojej pozície ministra vnútra dostal úlohu preveriť situáciu ohľadne podania výpovedí pre zamestnankyne Nemocnice svätého Michala, kvôli kauze s Borisom Kollárom. Postavil sa na stranu nemocnice.

Minister vnútra po niekoľkých rozhovoroch, ktoré vraj absolvoval s riaditeľom nemocnice Branislavom Delejom, dospel k záveru. Nemocnica svätého Michala, kde bol hospitalizovaný predseda parlamentu Boris Kollár, ponúkla námestníčke pre ošetrovateľstvo Márii Idešicovej náhradné pracovné pozície. Aj keď námestníčkine vyjadrenie s týmto sa vzájomne vylučuje, na tom, že po prevalení kauzy ukončila pracovný pomer dohodou sa obe strany zhodli.

“Medializované informácie týkajúce sa odchodu námestníčky pre ošetrovateľstvo vníma minister vnútra citlivo a rozumie ľudskému rozmeru celej situácie. Vzhľadom na to, že tieto vyjadrenia nie sú podložené žiadnymi konkrétnymi faktami, nemá dôvod spochybňovať manažérske rozhodnutia vedenia nemocnice,” uviedol rezort vnútra v stanovisku.

Taktiež po preverení nemocnice ministrom vnútra Romanom Mikulcom vyšli najavo ďalšie dôležité fakty ekonomického charakteru. Predchádzajúce vedenie po sebe zanechalo dlhy, ktoré sa novému riaditeľovi podarilo za niekoľko mesiacov vyrovnať a viesť tak nemocnicu čestne a zodpovedne.

Zmeny pod jeho vedením nastali aj v iných ako ekonomických sektoroch, čím vysvetľuje, že medializované výpovede pracovníčok nie sú tým najväčším problémom. “Nástupom nového vedenia sa začal aj proces personálnych zmien, ktorý je bežný nielen v súkromnej sfére, ale aj v štátnej správe. Je preto neopodstatnené spájať ďalšie odchody zamestnancov s konkrétnou kauzou a hľadať senzácie za každou pracovnou zmenou, ktorá je výsledkom dlhodobých manažérskych procesov nového vedenia,” doplnil rezort vnútra vo svojom stanovisku.

Zdroj: TV noviny Markíza | Foto: Facebook/RomanMikulec13,nemocnicasv,Michala, Instagram/ roman_mikulec_olano