Slovná prestrelka, ktorá sa odohrala medzi manželkou zosnulého generála Milana Lučanského a súčasným ministrom vnútra Romanom Mikulcom, naberá na obrátkach. Politik, sa podľa vlastných slov, ešte poslednýkrát vyjadril…

Martina Lučanská po dňoch mlčania prehovorila prostredníctvom sociálnej siete a uviedla, že pri jej manželovi ju strážilo „Mikulcove ozbrojené komando“, zatiaľ čo sa pán minister „zabával na chate v Martine“. Mikulec ihneď poprel, že by Lučanskému bol zamedzovaný kontakt s rodinou, no na narážky ohľadne jeho súkromia nereagoval. Až doteraz.

„Je mi veľmi ľúto, že manželka p. Lučanského v statuse o nesmiernej bolesti a žiali súčasne rieši moje súkromie. Po mesiacoch, kedy nikto z nás vo vláde nerozlišoval medzi pracovnými dňami a víkendom, som si dovolil stráviť pár dní so svojou rodinou. S negatívnym PCR testom, v bubline, pred sprísnením opatrení. Zároveň chcem vysvetliť, že zrejme (ani pre ňu) nie je novou informáciou, keď poviem, že je štandardným postupom, keď v nemocnici dohliadajú na hospitalizovaného väzobne stíhaného, príslušníci PZ,“ objasňuje minister vnútra za OĽANO.

Nezabudol tiež ozrejmiť, prečo ministerstvo vnútra nepristúpilo k vyveseniu čiernych zástav na štátnych budovách. Vzhľadom na skutočnosť, že nie sú naplnené podmienky vyhlásenia štátneho smútku a s ohľadom na okolnosti prípadu, ministerstvo vnútra nepristúpilo k vyveseniu čiernych zástav na štátnych budovách. Príslušníci Policajného zboru si, samozrejme, môžu uctiť pamiatku generála Lučanského na Prezídiu Policajného zboru, kde je umiestnená kondolenčná kniha, rovnako ako zapálením sviečky na všetkých pracoviskách Policajného zboru,“ dodáva na záver.

Celé jeho vyjadrenie si prečítajte TU:

Foto/Zdroj: Facebook/ Roman Mikulec – minister vnútra