NÁZOR: Vakcína proti COVID-19 je témou, ktorá valcuje internet. Už pred jej uvedením trh sa objavilo množstvo konšpiračných teórií o tom, čo všetko spôsobí. Aktuálne sa mnohé médiá snažia propagovať jej pozitíva, no milióny ľudí sú stále proti a ich počet skôr narastá, ako klesá.

Keďže nevieme so 100-percentnou istotou povedať, čo je pravda, necháme na každom, nech si myslí, čo uzná za vhodné. Na celej tejto veci je avšak extrémne zarážajúci jeden fakt, ktorý si len málokto uvedomil.

Najskôr mnohí, ktorých mainstream nazýva „konšpirátormi“ vypisovali po sociálnych sieťach, že si to nechajú vpichnúť až po tom, ako si to dajú vpichnúť politici. Po tom, ako premiéri, prezidenti, kráľovná a mnohí ďalší prikývli, neveriaci v tejto veci chceli videodôkazy. A keď majú aj tie, vyskytujú sa názory, že aj tak im vpichli len vitamín C alebo čistú vodu. No ani to nie je až také zarážajúce.

Ak niekto nechce veriť, neuverí

Masa ľudí chce teraz avšak vedieť, čo presne sa v očkovacej látke nachádza a aké účinky môže mať na ich telo. Či nespôsobí rakovinu, neplodnosť, zmenu DNA, celkové oslabenie imunity atď. Čo je avšak na tomto zarážajúce, ba priam smiešne?

Určite to, že minimálne 90%. ak nie 99% ľudí absolútne nevie ani po prečítaní si manuálu, čo vlastne tie názvy v ňom znamenajú. Takže aj tak nebudú o nič múdrejší. Za ďalšie, nezanedbateľné množstvo odporcov (ale aj tých, ktorí vo vakcínu veria), pravidelne pije alkohol, fajčí cigarety, prejedá sa nezdravými jedlami, nemá dostatok pohybu, neprijíma dostatok vitamínov či nebodaj užíva drogy.

O týchto všetkých zlozvykoch vieme veľmi dobre, a to už od detstva, no napriek tomu sa im ľudia nedokážu vyhýbať. Tak prečo sa práve aj zástupcovia tejto časť populácie boja nejakej vakcíny? Ak ju odmieta niekto, kto sa stravuje podľa jedálnička od výživového poradcu, pravidelne cvičí a nemáva zdravotné problémy, tak prosím. Aj keď pochopiteľne by nemala byť vakcinácia (minimálnev najbližších rokoch), kým sa naozaj nezistia jej pozitívne účinky (alebo nevyvrátia negatívne), povinná.

Súhlasíte?

Foto: Pixabay