Predseda vlády Eduard Heger sa mimoriadne prihovoril k občanom Slovenska s prosbou, aby sme sa všetci dali zaočkovať. Premiér verí, že len to je jediná správna cesta k návratu do života, aký si pamätáme pred pandémiou.

„Pridajte sa aj vy k viac ako jednému miliónu ľudí – občanov Slovenskej republiky, ktorí sa už zaočkovať dali,“ vyzval Heger tých, ktorí sa na očkovanie už môžu prihlásiť, ale aj tých, na ktorých ešte len príde rad.

„Robíme to pre nás a je to najmä na nás a o nás,“ zdôraznil premiér a pripomenul, že v čase, keď sa pandémia začala, túžobne sa očakávala vakcína, ktorá umožní vrátiť život do normálnych koľají. Heger taktiež poukázal na dôležitosť zomknutia sa, pretože on sám verí, že sa zopakuje obdobie, keď Slovensku pomohlo pri prvej vlne pandémie spoločné úsilie.

„To bola najlepšia možná voľba v takejto náročnej dobe,“ zdôraznil s tým, že len takýmto spôsobom sa nám podarí vo vakcinácii napredovať a tým aj vyhrať boj s pandémiou.

Predseda vlády dnes zároveň na svoj facebookový účet pridal video, v ktorom sa prihlásil do čakárne na očkovanie. „Všetci si želáme návrat k normálnemu životu a jedinou cestou je vakcína. Chcem sa pridať k miliónu z vás a dám sa zaočkovať. Ďakujem každému, kto sa dal zaočkovať, a pokračujme ďalej. Vakcína je sloboda,“ napísal.

Celý mimoriadny príhovor si pozriete TU!

Zdroj/Foto: Facebook/spravy.rtvs, premier.sr