Niektorí ľudia veria, že okrem nášho fyzického tela máme ešte aj akúsi jeho projekciu – takzvané „astrálne telo“ – ktoré sa ako duch dokáže oddeliť a cestovať mimo hmoty nášho organizmu. O tom, či je to možné alebo nie, sa už roky vedú vášnivé diskusie, do ktorých prilievajú oheň predovšetkým ľudia, ktorí vraj zážitok s astrálnym cestovaním zažili.

To je aj prípad 24-ročného Američana menom Elpy Perez. O svoju skúsenosť, ktorá sa udiala pred rokmi, sa rozhodol podeliť na TikToku. Čo sa vlastne stalo? Elpy mal so svojím otcom ťažkú autonehodu, ktorú zapríčinila čelná zrážka s kamiónom. Nezodpovedný mladík si nezapol bezpečnostný pás, a tak na rozdiel od svojho otca, ktorému sa takmer nič nestalo, preletel čelným sklom. To mu rozdrvilo pravú časť tváre.

Takmer osudná autonehoda

„Počul som, že ľudia hovoria, že si nepamätajú svoje zážitky z blízkej smrti. Ja si však pamätám veľmi živo, že som celý od krvi vstal a snažil sa nájsť svojho otca,“ spomína Elpy na hrôzostrašný zážitok. „Nemohol som ho nájsť. Stál som uprostred niekoľkých desiatok ľudí a zmätený som sa usiloval prísť na to, čo sa vlastne stalo. Nik sa ma však neopýtal, či som v poriadku. Ani len na mňa nepozreli. Až neskôr som zistil, že ma v skutočnosti ani nevideli…“ 

Zrazu sa však stalo niečo zvláštne. Elpyho ktosi objal okolo pliec a nasmeroval ho do dodávky. Jej dvere sa otvorili a vnútri čakal muž, čo mu pokynul, aby vstúpil dnu. Elpy poslúchol. Potom si pamätá už len to, že sa prebudil s ťažkými zraneniami v nemocnici. Na JIS-ke strávil nasledujúce dva týždne.

Čo sa po nehode dialo v skutočnosti?

Otec sa s Elpym o nehode podrobne nebavil celé roky. Raz však synovi napokon predsa len preradil, ako chvíle po zrážke prežíval on. Prvá vec, ktorú urobil, bola, že stopol dodávku, čo šla okolo. Potom vzal telo bezvládneho Elpyho do náručia a odniesol ho do nej. Spolu zamierili priamo do nemocnice.

Elpy síce nemôže dokázať, že skutočne prežil mimotelový zážitok, zato však zverejnil aspoň röntgenové snímky, na ktorých sú jasne vidieť zranenia, ktorým nepodľahol akoby len zázrakom. On sám od nehody nepochybuje, že sú isté veci „medzi nebom a zemou“, na ktoré je veda zatiaľ prikrátka.

Röntgenový snímok Elpyho lebky si môžete pozrieť >>>TU<<<!

Zdroj: TikTok, Topky.sk | Foto: Pinterest, TikTok