Hlboko v nezmapovaných zákutiach absolútne nezaujímavého konca Západnej špirály galaxie leží jedno malé, fádne slnko. Zhruba vo vzdialenosti asi 150 miliónov kilometrov od neho obieha totálne nepodstatná malá modrozelená planéta, osídlená tvormi pochádzajúcimi z opíc, ktoré sú tak úžasne primitívne, že si dodnes myslia, že digitálne hodinky bol celkom dobrý nápad. Problém tej planéty spočíva v tomto: Veľká časť jej obyvateľov je väčšinu času dosť nešťastná. Na vyriešenie tohto problému bolo navrhnutých veľa východísk, no väčšina z nich sa do veľkej miery týkala pohybu malých zelených papierikov, čo je samo o sebe čudné, pretože tie papieriky koniec-koncov nešťastné neboli. Takže problém ostával nevyriešený. Veľa ľudí sa k sebe správalo hnusne a väčšina bola nešťastná… dokonca aj tí s digitálnymi hodinkami!

 

Týmito slovami začína svoje rozprávanie azda najpopulárnejšie knižka v celom vesmíre „Stopárov sprievodca galaxiou“. Vráťme sa ale k našej veci a síce senzačnému titulku, ktorý vás informoval, že mimozemšťanom trvá cesta na zem sotva 45 minút! Ešte roku pána 2015 nás navždy opustil svetovo uznávaný vedec Boyd Bushman. Tento muž roky pôsobil ako vedecký pracovník v leteckej spoločnosti Lockheed Martin, no skôr ako sa definitívne porúčal z tohto sveta nám prostredníctvom dokumentu vyrozprával senzačný príbeh o pravom pôvode mimozemšťanov.

Starý pán a inak ozajstná kapacita vo svojom obore totiž krátko pred svojou smrťou prišiel s tvrdením, že mimozemšťania sú nie len skutoční, oni vraj skutočne navštevujú zem! Vo svojom video-odkaze Bushman podrobne popisuje ako mimozemšťania vyzerajú.  Podľa jeho tvrdení sú ufóni vysokí približne meter tridsať, majú trojitú chrbticu zloženú z chrupaviek pričom na rukách a nohách majú prsty rovnako ako ľudia. Ich charaktieistickými znakmi majú byť velikánske oči a dokonca telepatická myseľ. Pokojne vám však na otázky zvládnu odpovedať vašim vlastným hlasom.

Ufónov ďalej rozdeľuje do dvoch skupín a síce tzv. “vyrývačov”, ktorí majú k ľuďom kladný vzťah a zlodejov dobytka. Ako už napovedá samotný názov, do druhej skupiny patria presne tí veľkí, tlstí, zlí mimáci, ktorým tak veľmi leží na duši, aby ste dodržiavali termíny pravidelných prehliadok prostaty. Ďalej sa dozvedáme, že ufóni obývajú planétku s názvom Quintomnia, ktorá je od nás vzdialená plus-mínus autobus 68 svetelných rokov. Ak je pekné počasie a neprší, cestu zvládnu za cca 45 minút. Bushman však netáral len tak do vetra a aby to dokázal rozhodol sa jednému z mimákov požičať vlastný fotoaparát, aby mu priniesol nejaké tie fotečky z domova. Čo čert nechcel, ufón zrejme nemal cit pre kompozíciu a navyše ani dostatok motorických zručností (ktoré si tak zložitá technológia akou je fotoaparát nepochybne žiada) a tak boli všetky jeho snímky rozmazané… Nevadí, Bushman ani napriek tomuto nezdaru neklesal na duchu a rozhodol sa, že si aspoň vyfotí samotného mimozemšťana.

Ani tento postup sa však neukázal byť šťastným rozhodnutím, nakoľko ho zažalovala spoločnosť Walmark za krádež ich reklamenej figuríny… Tak či onak, jednu vec treba ufológom uznať. Bushman nebol ani z ďaleka jediným človekom,  spojeným s vesmírnym výskumom, ktorý veril na existenciu šedých mužíkov. Napríklad roku 2005 bol astronaut Leroy Chiao celých 6 mesiacov veliteľom medzinárodnej vesmírnej stanice ISS a tento muž taktiež tvrdí, že vo vesmíre videl UFO!

K incidentu malo prísť po tom, čo Chiao vystúpil do kozmu, aby upravil anténky GPS. V tej chvíli podľa vlastných slov uvidel za sebou zoradenú svetelnú letku, ktorá sa pohybovala veľmi blízko vesmírnej stanice. Páni z agentúry NASA mu však veľmi slušne vysvetlili, že pravdepodobne videl odrazy námorných lodí zo zeme. Nuž ale poďme ďalej… Ďalším astronautom, ktorý verí na existenciu mimozemšťanov, nie je nikto iný, ako svetoznámy veterán misie Apollo 14 z roku 1974 – Edgar Mitchell.

Mitchell vyrástal v Novom Mexiku pomerne blízko legendami opradenej zóny Roswellu, kde toho času pravidelne testovali bomby a kde sa odohrala azda najslávnejšia havária UFO. Edgar Mitchell sa na tému mimákov a Roswellu vajadril týmito slovami:

Nepoznáte tú oblasť tak, ako ja. White Sands bolo testovacím poľom pre atómové zbrane – a to je to, o čo mali mimozemšťania záujem. Chceli spoznať naše vojenské schopnosti. Hovoril som osobne s ľuďmi a dospel k jasnému záveru, že mimozemšťania sa pokúšali odradiť nás od vstupu do vojny a pomôcť nám vytvoriť mier na Zemi. Hovoril som s mnohými dôstojníkmi letectva, ktorí tu pracovali počas studenej vojny. Povedali mi, že nad hlavami im často lietalo UFO… Ostatní dôstojníci zo základní na pobreží Tichého oceánu mi povedali, že ich testovacie rakety boli často zostrelené cudzou kozmickou loďou.

Čo dodať na záver? Azda najmúdrejšie bude, aby ste si každý vytvorili vlastný názor, no jedna vec je na týchto prípadoch skutočne zaujímavá.  Ani jeden z týchto zážitkov nám nevyrozprával blázon z amerických kukuričných polí, ale skutočné osobnosti vedy a vesmírneho výskumu…

BONUS – Signál WOW!

Zdroj/Foto: youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta! PS: Si mladý/á, akčne naladený/á, vyznáš sa v hrách a dobre sa orientuješ vo virálnych videách z celého sveta? Určite nám napíš na adresu [email protected]! Možno z teba urobíme nového redaktora FUNmagazínu!