Očkovanie na koronavírus sa na Slovensku začalo od 26. decembra, s tým, že poradie záujemcov o vakcínu sa akosi „pomiešalo“. Zaočkovaná tenistka Dominika Cibulková si svojim počinom tak pohnevala nejedného fanúšika.

Na Cibulkovej prednostne očkovanie sa po Igorovi Matovičovi vyjadrilo aj Ministerstvo zdravotníctva. „Vítame, že sa pani Cibulková dodatočne vyjadrila, že chce pomôcť v osvetovej kampani. V tejto chvíli by najlepšou formou kampane bola dobrovoľná práca v nemocniciach a následné informovanie o vážnosti ochorenia COVID-19 a dôležitosti očkovania,“ píše sa na facebookovej stránke ministerstva.

Ministerstvo na čele s Marekom Krajčím rázne odmieta prednostne očkovanie! „Zásadne odmietame uprednostňovanie osôb mimo oficiálnych zoznamov a priorít očkovacej stratégie. Považujeme to za absolútnu neúctu voči všetkým zdravotníkom, ktorí už mesiace bojujú v prvej línii. Opakovane vyzývame všetky nemocnice, ktorým boli zabezpečené vakcíny proti COVID-19, aby dodržiavali určené postupy a pravidlá očkovania,“ informujú ďalej.

Zdroj: Facebook/MinisterstvoZdravotnictvaSR/ Foto: Pixabay, Instagram/domicibulkova, marek_krajci_nrsr