Zažila neopísateľné šťastie, no čoskoro na to ho mala vystriedať bolesť, akú dosiaľ nepoznala. Česká miss Natálie Kočendová nedávno spôsobila v susednom Česku poriadny rozruch fotografiou so svojím bábätkom, ktoré nešťastne potratila v 6. mesiaci tehotenstva. Napriek tvrdej kritike verejnosti sú však slová odborníčky jasné: Modelka vraj urobila správnu vec!

Keď sa v júli uchádzala o korunku miss, bola už vo 4. mesiaci tehotenstva. O tom však nemala ani najmenšieho tušenia. Napriek tomu to bola pre ňu a jej priateľa Laky Royala tá najkrajšia správa. Kráska a kamarát Rytmusa sa pritom dali dohromady ešte len tento rok, na bábätko sa však nesmierne tešili.

S postupujúcim tehotenstvom Natália zverejňovala množstvo radostných správ o tom, ako veľmi sa na dieťatko teší. “Už teraz si celý môj svet. Neviem sa dočkať, keď ťa uvidím,” písala šťastne k fotografiám zväčšujúceho sa tehotenského bruška. O pár týždňov však prišiel zlom a modelka o svoju “malú milovanú fazuľku” prišla. Fanúšikom to oznámila fotografiou, na ktorej má vyplakané oči a v náručí drží bezvládne telíčko bábätka.

“Stratila som kúsok seba. Dala by som všetko za to, aby som opäť cítila tvoje kopance a po pôrode si ťa mohla vziať zdravého domov. Si ten najkrajší chlapček. Raz sa stretneme tam hore,“ vyznala sa zo svojich pocitov Natália.

Bolesť, akú v tej chvíli prežívala, si môžeme len predstavovať, niektorí ľudia ju však napriek tomu nešetrili a písali jej kruté komentáre, aké sú podobné fotky absolútne nevhodné a mala by príspevok okamžite zmazať, aby tak pohľadu na jej smútok nevystavovala ostatných.

Kým sa však mnohí ľudia postavili k fotografii totálne necitlivo, psychologička Alena Peremská má na vec úplne iný názor. “Chcela sa o tú bolesť podeliť a ja to vnímam ako veľmi zdravý krok, ako pre ňu, tak pre celú spoločnosť,“ vyjadrila sa riaditeľka Perinatálneho hospicu Dieťa v srdci.

Strata dieťaťa vraj týrala ženy celé stáročia a stáva sa to dodnes, bez ohľadu na to, akú máme vyvinutú medicínu. “Myslím si, že je veľmi dobré, že pani Kočendová túto fotku zverejnila. Urobila obrovskú službu tomu, aby strata dieťaťa nebola tabu,” myslí si Peremská, podľa ktorej je dôležité hovoriť aj (a možno predovšetkým) o takých témach, ktoré bolia. Žiadna žena totiž nie je v bolesti zo spontánneho potratu sama.

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Instagram/natalie_kocendova