Mladé 23-ročné dievča menom Alexandra prehodnotila svoje myslenie ohľadne šírenia sa pandémie Covid-19. „Žila som s tým, že ak tento vírus chytím, tak budem mať ľahký priebeh, počkám pár dní v karanténe a bude mi fajn. Omyl,“ s jej drasticky zhoršeným zdravotným stavom sa musela podeliť so všetkými.

„Mám zápal pľúc, v ruke hadičky, beriem lieky a trpím. Neviem dýchať, bolí ma hrudník, po pár dňoch mi konečne teploty nestúpajú (na horúčky 39,5 mi nezaberal paracetamol, klesli max. na 38,3), stratila som chuť, čuch, aj chuť k jedlu. Jednu noc som celú prezvracala, na základe čoho som v nemocnici dostala infúzie. Pociťujem bolesti celého tela, zistila som aké to je, keď človeka bolí koža, očné viečka a nehýbe končekmi prstov… Nevládzete sa hýbať, nevládzete sa pohnúť v posteli, nevládzete sa nadýchnuť, nedokážete jesť, piť, prekonávate sa po ceste na wc,“ opísala verejne na sociálnej sieti svoj stav mladá Alexandra s cieľom zabrániť šíreniu korona hoaxov.

Rozum sa jej zastavoval aj pri pohľade na demonštrujúcich ľudí proti obmedzeniam vlády, kde tisícky ľudí bez rúšok bezohľadne šírili nebezpečnú chorobu medzi sebou ďalej. „Následne vidíte, ako sa banda extrémistov rozhodne protestovať v Bratislave, následne sa rozbehne domov a jediné, čo dosiahnu, je šírenie tohto vírusu ďalej,“ napísala s tým, že pred tým kým to nezažila na svojej koži, takto by asi neprosila ľudí aby si uvedomili vážnosť situácie. „Mám 23 rokov a túto chorobu som podcenila. Nebuďte ako ja, dávajte si pozor, vzdajte sa na chvíľu stretávania sa s hromadou ľudí, zostaňte doma, noste rúška,“ dodala na záver.

PRE VIAC INFO NÁS SLEDUJTE NA FACEBOOKU!

Zdroj: Instagram/alexandra__bec