V Hollywoode je bežnou praxou, že ak sa film natáča podľa románovej predlohy či skutočnej udalosti, do úloh mladých postáv sú dosádzaní starší herci. Dôvodov je mnoho – od ľahšej práce so skúsenejšími umelcami až po jemné prispôsobenie filmov vhodnejšej vekovej kategórii.

Najznámejšími príkladmi takéhoto počínania sú fantasy filmy o Harrym Potterovi, dystopická séria Hry o život či slávny seriál Hra o tróny. V prvom prípade natáčanie „nestíhalo“ za procesom starnutia hlavných postáv a tie vedľajšie boli už od samého začiatku staršie, v zvyšných dvoch si roly extrémne mladých tínedžerov strihli dvadsať a viac roční herci.

Internetoví nadšenci sa preto rozhodli priblížiť „skutočný“ vek postáv digitálnymi úpravami. Viete si nasledujúce filmy či seriály predstaviť s takýmito hercami a herečkami?

1. Shirley Henderson si zahrala zosnulú ctiteľku Harryho Pottera ako 37-ročná. Umrnčaná Myrta mala mať podľa kníh len 14 rokov.

2. Katniss Everdeenová z Hier o život, ak by mala Jennifer Lawrence „knižných“ 16 rokov a nie 21.

3. Nezabudnuteľný Severus Snape v podaní Alana Rickmana, vtedy 55-ročného. Postava mala mať len 31 rokov.

4. Krásna Audrey Hepburn v Raňajkách u Tiffanyho. V čase natáčania mala 32 rokov, naivná Holly bola pritom podľa knihy 18-ročná.

5. Ani tu vek vôbec nesedí. Rodičia Harryho Pottera mali mať v čase ich tragickej smrti obaja 21 rokov. Jeho matku stvárnila 44-ročná herečka, otca dokonca až 53-ročný herec.

6. Ikonická Scarlett O’Hara, podľa kníh 16-ročná, stvárnená o 10 rokov staršou Vivien Leigh.

7. 24-ročný John Travolta ako 18-ročný Danny. Jeho partnerku Sandy stvárnila Olivia Newton-John – v tom čase mala 29 rokov a na úlohu sa preto pôvodne ani necítila.

8. Matka drakov Daenerys Targaryen mala mať 13 rokov a fialové oči. Stvárnila ju 25-ročná Emilia Clarke. Bez šošoviek.

9. Leonardo DiCaprio ako najznámejší podvodník v histórii. V čase filmovania mal 28 rokov, Frank Abagnale mal mať však v tejto scéne len sladkých 16.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj/Foto: Brightside.me