To, že slovenské zdravotníctvo nie je v ideálnom stave, sa v ostatných rokoch neustále prepiera v médiách, no zmeny k lepšiemu prichádzajú pomaly. Dôkazom o bezútešnom stave zdravotníckych pracovísk je aj mladý Slovák Tomáš, ktorý v Považskej Bystrici doslova kempoval pred tunajšou nemocnicou. Jeho dôvod vás dojme k slzám!

 

Mnohí slovenskí lekári dodnes využívajú systém takzvaných časeniek, kedy si pacient musí vyzdvihnúť poradové číslo, alebo sa zapísať na vyvesený papier v skorých ranných hodinách. Inak si pred ambulanciou klienti počkajú dlhé hodiny, a to nie všetkým ich zdravotný stav dovoľuje.

Príkladom je aj mama obetavého Tomáša. Ten sa na sociálnej sieti zdôveril, že lekár ktorého najdôležitejšia žena jeho života navštevuje, je síce na slovo vzatý odborník, no pacienti pred jeho dverami čakajú neskutočne dlho. Preto sa mladý chalan rozhodol, že pred nemocnicou bude čakať už od pol jedenástej večer, aby matke zabezpečil časenku.

,,Je 22:30…Takto odhodlane sa v Považskej Bystrici chodí mamine po operácii chrbtice čakať pred nemocnicu na časenku na neurologiu, ktoré sa rozdávajú o 7:00,” zdôveril sa obetavý syn. Tomáš sa ale na rad predsa dostal až druhý. Pred seba chlapec s dobrým srdcom pustil ešte pani, ktorá prišla zároveň s ním vystáť rad pre dcérku s mozgovou obrnou.

Zdroj/Foto: Facebook