Cirkus Oktagon nezastaví ani pandémia ani nepriaznivé podmienky ani neschopnosť divákov zúčastniť sa na turnaji. Prostredníctvom PPV a televízie priniesla organizácia fanúšikom skvelú “podívanú”. 

Aj napriek tomu, že sa všetko mení za pochodu, dokonca sa musel zrušiť finálový zápas reality show Oktagon Výzva, všetko prebehlo hladko a diváci si prišli na svoje. MMA zažíva na Slovensku a v Čechách zlaté časy, o čom svedčia ohlasy fanúšikov.

V brnenskom Boby Zonerhall sa konal ďalší zo série turnajov Oktagon, aj keď bez diváckej podpory a novinárov, galavečer ponúkol skvelé zápasy, v ktorých ste do poslednej chvíle nemohli tušiť, ako dopadnú.

O najrýchlejšie ukončenie sa postarala mladučká Lucia Szabová, ktorá Anželiku Petkevičiūtė z Litvy utiahla na “armbar” za krátkych 43 sekúnd. Zároveň bola “korunovaná” opaskom z reality show Oktagon Výzva, nakoľko sa jej súperka Sandra Mašková rozhodla odstúpiť a ukončiť profesionálnu kariéru.

Východ zdolal západ

Ostrosledovaný boj medzi východom a západom Slovenska nakoniec skončil inak, ako si mnohí predstavovali. Podceňovaný Jozef Wittner v treťom kole ukončil zápas a tvrdým úderom poslal Roba Pukača k zemi. Následne po úderoch odklepal, aj keď ako sám priznáva, nespomína si na to, že by sa vzdal. Kamerový záznam hovorí jasne a rozhodca rozhodol správne.

„Nepamätám si, že som odklepal. Neviem, možno omylom. Rozhodca ukončil zápas asi správne,”  komentovala známa tvár z Oktagon Fighting Academy. Prvýkrát v histórii prehral 2 zápasy po sebe.

„Prvé kolo som prepálil, nemohol som s ním robiť wrestling 25 minút. V druhom kole som strácal, skúsil som razanciu jeho úderov. Boli rýchle, no nie také tvrdé, nechal by som sa udierať aj celý zápas. Bolo to viac o bolesti než kondícii,” komentuje bezprostredne po zápase Jožo Wittner.

Zaujímavým momentom bolo aj udelenie bonusu večera 50 tisíc českých korún za najlepší výkon, ten získal Čech Leo Brichta, ktorý za 2 minúty ukončil Poliaka Mateusza Makarowského technikou “rear naked choke”.

„Kúpim si PlayStation 5 a poriadne hry,” priznal s úsmevom na tlačovej konferencii Leo. Ktorý zápas sa najviac páčil vám? Pokojne nám dajte vedieť v komentároch 🙂

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY

  1. Gabal víťazí v 2. kole nad Muchou na submisiu
  1. Hvězda víťazí v 2. kole nad Lukačovičom na TKO

  2. Fošum víťazí v 1. kole nad Maném na TKO

  3. Holota víťazí v 1. kole nad Elderbievem na TKO

  4. Peňáz víťazí v 1. kole nad Jevickým na TKO

  5. Fajk víťazí v 1. kole nad Dobou na submisiu

  6. Minda víťazí v 1. kole nad Dittrichem na TKO

  7. Szabová víťazí v 1. kole nad Petkeviciute na submisiu, zároveň sa stáva výherkyňou Oktagon výzvy

  8. Brichta víťazí v 1. kole nad Makarowskim na submisiu

  9. Wittner víťazí ve 3. kole nad Pukačom na TKO (submision by punch)

Foto/Zdroj: OKTAGON MMA/ TS