Najmenej obľúbené mobilné odberové miesta koncom júna končia. Kde sa však pôjdeme otestovať, keď budeme chcieť vycestovať do zahraničia, divadla či aquaparku?

Antigénový test je ešte stále potrebný napríklad pri návšteve divadla, aquaparkov, koncertov, svadieb, karov. Dôležitý je aj pri absolvovaní detských táborov či vycestovaní do zahraničia. Do konca júna sa ešte dá otestovať v MOM-kách, ako to však bude prebiehať potom?

Otestovať sa bude dať podľa všetkého aj naďalej, no systém testovania sa počas leta zmení. Na výtery nebudeme už chodiť na miesta, na ktoré sme zvyknutí. „Súčasný počet bude znížený. Ešte je diskusia o tom, koľko ich potrebujeme. Ja rátam, že konečný stav bude okolo 200,“ skonštatoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský koncom mája.

„Ministerstvo zdravotníctva predstaví novú testovaciu stratégiu v najbližších dňoch. Faktom je, že zmluvy mobilných odberných miest na antigénové testovanie sa končia 30. júna. Po tomto termíne plánujeme testovať v zmysle konceptu testovania PCR testom a antigénovým testom na jednom mieste, ktoré by bolo situované u poskytovateľa zdravotnej starostlivosti,“ priblížila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Odberové miesta by sa tak mali presunúť do nemocníc alebo polikliník.

Zdroj: pluska.sk Foto: Facebook/MinisterstvoZdravotnictvaSR