V posledných dňoch sa na internete objavilo množstvo informácií o samovražednej hre Modrá veľryba, ktorá sa šíri prostredníctvom sociálnych sietí. Napriek tomu, že jej zakladateľ Philip Lis, bol 15. novembra 2016 zatknutý, jeho  obdivovatelia a následníci pokračujú ďalej.

Najhoršia situácia je v Rusku, kde od roku 2016 narástol počet samovrážd teenagerov o šialených 60%. Napriek snahe, blokovať všetky samovražedné skupiny a medzi deťmi šíriť osvetu, nie len o samotnej hre Modrá veľryba, ale aj o hodnote ľudského života, úmrtia maloletých neustále pribúdajú. Len za uplynulé dni, priniesli média informácie o samovraždách, ktoré sú spájané so samotnou hrou, alebo boli obete členmi v jednej z podobných nebezpečných skupín na sociálnej sieti.

11. aprríla 2017, spáchala samovraždu skokom z opustenej budovy len trinásť ročná Angelina Mikusheva
16. apríla 2017 , si svoj život vzala štrnásť ročná Karina Khvorova skokom z bytového domu
17. apríla. 2017, sa zabila skokom z 12. pschodia výškovej budovy len štrnásť ročná Svetlana Titova. Na sociálnej sieti zanechala svoj posledný odkaz presne o 4:20.
13. apríla 2017, skončila svoj život obesením, šestnásť ročná Julija Kitnuh, ktorá sa do samovražedných skupín na sociálnej sieti dostala po rozvode svojich rodičov
13. apríla 2017, sa zabil aj sedemnásť ročný Kiril Marsov skokom z bytového domu

Zdroj/Foto : fromrussiawithcrime.com, kafanews.com