Na stránke Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky sa objavila fotografia zo stretnutia hlavného hygienika Jána Mikasa s trénerom Marošom Molnárom. Riešili aktuálne nastavenia opatrení v oblasti športu, ale i jeho osobné problémy.

„Nie som nepriateľom športu, hoci uznávam, že to tak môže pôsobiť,“ uviedol na začiatok hlavný hygienik Ján Mikas, ktorého už viackrát spájali so šou Maroša Molnára Extrémne premeny. Cieľom pozvania fitness odborníka, ktorý zmenil aj prostredníctvom šou viacero životov, bolo zhodnotenie aktuálnej situácie a opatrení v športe, ktorý je pre pandémiu viac menej odstavený na druhú koľaj.

„Epidemiologická situácia stále nie je dobrá, preto uvoľňujeme opatrenia postupne, sme opatrní. Vnímam, že sme nevyhoveli dostatočne a všetkým. Pre epidemiológa je moment uvoľňovania protipandemických opatrení, hoci aj mierneho, vždy rizikom: epidemiologickú situáciu aj v tomto kontexte pozorne sledujeme. Počúvam názory i návrhy od ľudí priamo z terénu. Stretol som sa s fitness trénerom Marošom Molnárom. Okrem aktuálne nastavených opatrení v oblasti športu sme hovorili aj o mne ako súkromnej osobe. Nie som totiž ten, kto odporúčania iba dáva, ale aj ich počúva. Odporúčaniami pána Molnára sa budem riadiť,“ povedal hlavný hygienik Ján Mikas o ich neformálnom stretnutí.

Zdroj: Facebook/MinisterstvoZdravotnictvaSR, marosmolnarofficial