Na slovenskú filmovú novinku Ostrým nožom, sa diváci môžu tešiť už tohto roku. Film by mal byť inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré otriasli našou verejnosťou. Dej sa bude točiť okolo smrti mladého človeka a nefunkčného policajného systému, no nebude chýbať ani “hviezde” obsadenie v podobe kontroverzného rapera Molocha…

 

Mafia, skurumpovaný policajný systém, či nefunkčné súdnictvo. Aj to budú ústredné témy novopripravovaného slovenského snímu Ostrým nožom. Film režíroval Teodor Kuhn, pôjde o jeho celovečerný debut.„Pôvodne som plánoval nakrútiť film o prípade Daniela Tupého. Film o rodine, ktorá stratí syna a nefunkčný právny systém jej znemožní dosiahnuť spravodlivosť,“ vraví mladý režisér o svojej inšpirácii pre natáčanie.

V hlavnej roli útočníkov sa predstavia známy raperi Moloch a Momo. Natáčanie prebiehalo aj v priestoroch RTVS, v ktorej koprodukcii snímka vznikla. “Znepokojivé udalosti posledných mesiacov, vražda novinára a jeho snúbenice či ďalšieho nevinného mladého muža v centre hlavného mesta, ukázali, že tento vzorec sa na Slovensku opakuje aj dnes. A odkaz nášho filmu začína byť znovu nepríjemne aktuálny,” dodáva na margo deja filmu Kuhn.

Trailer k filmu Ostrým nožom:

Zábery z natáčania filmu v budove RTVS

Zdroj: refresher.skFacebook Foto/Video: Facebook