Herečka Diana Mórová má počas pandémie rovnako málo práce ako všetci ostatní jej kolegovia, a tak sa aspoň rozhodla využiť čas prospešným spôsobom. Pravidelne chodí pomáhať svojej známej do detskej nemocnice, pretože ona sama už nestíha nápor.

“Fyzicky chodím pomáhať do nemocnice. Moja kamarátka je Dagmar Kollárová, detská pediatrička, a keď mám voľno, tak jej počas týždňa pomáham. Ona má ambulanciu a tam chodia malé detičky na bežné kontroly alebo aj pacienti, ktorí sú bežne chorí. Zakladám výsledky z krvi do karty pacienta a keď prídu detičky na kontrolu, tak zapisujem váhu, výšku, meriam napríklad aj tlak a všetko pozapisujem. Pomáham jej hlavne preto, že ona nestíha. Už som aj telefóny dvíhala. Strašne ma to baví. Ja som totiž aj chcela byť lekárka,” priznala pred pár dňami herečka.

Slovenské celebrity ju vytáčajú

Keďže ale vidí, ako vyzerá v týchto časoch bežný deň lekárov, Diana sa nezdržala a vyjadrila svoj názor na správanie niektorých ľudí zo šoubiznisu.

“Keď raz povedia, nechoďte z okresu do okresu, snažím sa nechodiť. Nechoďte lyžovať, keď netreba, tak nejdem. Keď idem pracovať, tak sa otestujem, ale inak som doma. A nie ešte sa fotiť bez rúška v Tatrách a písať o tom, ako je tam úžasne! Každý by išiel. No keď je raz nariadenie, tak sa ho snažím dodržiavať a byť ticho. Najmä nevystrkovať rožky,” povedala Mórová narážajúc na Daru Rolins, Dominiku Cibulkovú a ďalšie.

Fotka Dary Rolins z januára 2020.

Ľuďom sediacim doma a trpiacim pod ťarchou nariadení vraj na nálade určite nepridá, keď na sociálnych sieťach uvidia provokačné zábery celebrít, ktoré si užívajú hory či dovolenku pri mori. Okrem toho by podľa herečky mali ísť príkladom.

“Treba nájsť spôsob, ako sa stretávať, ale nehovoriť: ‘Ľudia, poďte lyžovať!’. Som zástancom toho, že keď je nariadenie – asi preto, že som dieťa socializmu – tak sa to naozaj snažím dodržať. No a najmä sa nefotím, že ‘panenská príroda a som tu úplne sama’. Veď tam by mohli byť všetci! Prečo dráždia takto ľudí, ktorí sú doma. Nerobí to dobre ostatným ľuďom. Ľudí treba v tomto období podporovať, aby sa nezbláznili a aby sme to všetko vydržali,” myslí si ďalej Mórová.

“Viem, že už je to veľa mesiacov, ale fotiť sa bez rúšok, ako lyžujem a Maldivy… Veď dobre, ale nech to neukazujú. Poznám to aj z hereckých zdrojov. Nerobí to dobrú krv. Keby som mala ísť niekam, tak idem tajne. Nie je dobré ukazovať v tomto čase, že ‘aha, môžem ísť’,” rozhorčila sa herečka.

Podľa nej by bolo lepšie dávať verejnosti trochu inú motiváciu – poradiť ľuďom, nech si pozrú dobrý film, navaria niečo, čo vždy chceli skúsiť navariť, venovať sa konečne deťom alebo svoju partnerovi: Teraz je na to čas. Mali by sme to využiť najmä v rodinnom kruhu.”

Pre viac kvízov nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Rolins sa chváli fotkami z Tatier: SMUTNÝ ODKAZ zdravotníčky z prvej línie!

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Instagram/andreaveresovaofficial, dararolins_vermi, diana_morova_, diankamorova, domicibulkova, queen.plackova