S prebiehajúcou migračnou vlnou z afrických štátov či krajín Blízkeho východu sa stretávame s odlišnosťou nám cudzích kultúr. Obyvateľstvo starého kontinentu má obavy najmä z islamu!

 

Medzi pokojnými vyznávačmi sa nájdu aj fanatici, ktorí neváhajú zájsť poriadne ďaleko. Tak ako istý moslim v Alžírsku, ktorý v meste Setif kladivom zničil vzácnu 120-ročnú sochu obrovskej hodnoty. Svoje konanie obhajoval tým, že umelecké dielo nie je v súlade s učením proroka Mohameda. To, čo však prerušilo jeho besnenie, zrejme ani zďaleka nečakal.

Okoloidúci umiernení moslimovia sa nemohli pozerať na jeho vyčíňanie a odvážnejší z nich začali po mužovi hádzať kamene. Postupne prichádzali ďalší a pustili sa do neho so všetkým, čo našli po ruke – lopatami či palicami. Fanatika sa napokon podarilo spacifikovať aj za pomoci privolanej polície. Alžírsky minister kultúry Ez Al Din Al Maheoubi odsúdil takéto konanie a pre médiá potvrdil, že muž bude za svoj čin trestne stíhaný. Udalosť je dokonalým príkladom toho, že nie všetkých moslimov treba hádzať do jedného vreca.

Fanatik ničí sochu v meste Setif

Zdroj/Foto: stepfeed.com, facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.