Ak ste si mysleli, že moslimské ženy sa narodia len preto, aby mohli slúžiť svojmu dohodnutému manželovi, táto moslimská YouTuberka vás vyvedie z omylu. Volá sa Asha Hussein, má 24 rokov a žije v Londíne. Cez svoj YouTube kanál s názvom Asha Everyday sa prihovára svojím sledovateľom (má ich 17000) už od roku 2015.  

Ľudia majú podľa nej celkom mylnú predstavu o živote mladej moslimky a ona sa snaží o zmenu ich postoja. Preto pravidelne hovorí o svojom každodennom živote, o radostiach aj starostiach. Pritom samozrejme vždy nosí na hlave hidžáb.

Vo svojich videách sa na jednej strane venuje celkom neutrálnym veciam, ako je jej vysokoškolský život, ale na druhej strane sa nebojí ani kontroverzných tém, ako napr. se*uálne obťažovanie, dohodnuté sobáše, moslimskí muži a randenie s nimi.

“Myslím, že ľudia nás vnímajú ako konzervatívne ženy podriadené mužom, bez kariérnych ambícií a našim jediným cieľom v živote je podľa nich vydať sa,” hovorí mladá moslimka. Vysvetľuje, že aj dievča má do budúceho sobášu čo povedať. “Nie je to tak, že sa jedného rána zobudíme a sme vydaté. Dohodnutý sobáš je niečo iné ako nútená svadba.” S mužom vraj môžu najskôr randiť – s tým dohodnutým.

Ďalej vo svojich videách porovnáva moslimské a nemoslimské vzťahy. Tie ich sú vraj bezproblémovejšie, pretože oni nerandia spolu pre zábavu alebo z nudy. Sú spolu za jediným cieľom – založiť rodinu a mať deti. Preto sa moslimskej žene nemôže stať, že bude túžiť po deťoch a jej priateľ alebo manžel nie. Preto vyzýva ženy, aby s mužmi, ktorí sa chcú len zabávať, nestrácali čas.

Zdroj/Foto: Instagram, ndependent.co.uk, pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.